Üstün Zekalılar toplum için yetiştirilmeli - Eltutan MARKA PATENT TESCİL


Tüm Haberler

Haberler

Stop
Play

Üye GirişiEltutan Patent | Slogan Tescil | Barkod Al | Marka Kontrol | Marka Borsasi | Online Marka | Usta Patent | Eltutan | Marka Patent Davasi | Turkish Patent | Marka Patent | Kalite

Biri üstün, diğeri çok üstün zekalı

Zekalarıyla birbirlerini hep rakip gören ikizlerin öğretmen annesi dertli

Konya'da henüz 6 aylıkken kitaplara ilgi duymaya başlayan, IQ ölçümlerinde "çok üstün zekalı" ve "üstün zekalı" olduğu ortaya çıkan 6 yaşındaki ikizler Atasagun ve Alp Sungur kardeşler, zekalarıyla kendilerine tek rakip birbirlerini görüyor.

Görüntü ve fotoğraf alınmasına izin veren, ancak çocuklarının güvenliği açısından haberde soyadlarının yazılmasını istemeyen İngilizce öğretmeni Bengü T. (33) ile inşaat mühendisi Mehmet T. (33), yaşıtlarından olgun davranan, kendilerinin bile cevaplayamadığı sorular soran ikiz çocukları Atasagun ile Alp Sungur için endişelenmeye başladı.

Çocukların zeka seviyelerinin yüksek olabileceğini öğrenen çift, eğitim konusunda izleyecekleri yolu tespit etmek için ikizlerin IQ ölçümünü yaptırmaya karar verdi. Mevlana Üniversitesi'nde yapılan ölçümde, Atasagun'un 143 ile "çok üstün zekalı", Alp Sungur'un ise 138 ile "üstün zekalı" olduğu belirlendi.

Çocuklarının soyadlarının yazılmasını istemeyen anne Bengü T, henüz 6 aylıkken kitapları olan ikizlerinin 4 yaşında kendiliğinden okumaya, yazmaya ve matematiksel işlemleri yapmaya başladığını söyledi.

Bazen çocuklarının sürekli "bu ne?" diye soru sormalarından bunalsalar da her soruya cevap vermeye çalıştıklarını dile getiren anne, herhangi bir soruya cevap veremediklerinde çocuklarının hemen kendilerine daha zor bir soruyla karşılık verdiğini aktardı.

Çocuklarıyla beraber kendilerinin de bir gelişim ve dönüşüm içerisine girdiklerini, "Google" sayesinde zor soruları yanıtlayabildiklerini dile getiren Bengü T, şöyle devam etti...

"Çocuklar, 4 yaşındayken kar tanelerinin düşerken birbirlerine çarpmamasının sebebini sordu. İkizlerimiz yaşıtları gibi hiç normal, sıradan oyuncaklarla oynamadı. Onların tercihi, zeka geliştirici oyun ve oyuncaklardan yana oldu. Hep renkli oyuncaklara ve kitaplara ilgi duydular. Küçüklükten bu yana kitaplarına hiç zarar vermediler. Sürekli bir yarış halindeler. Birbirlerine karşı başarısızlığa hiç tahammülleri yok. Onların sorularına yetişmekte çok zorlanıyoruz. Çocuklarımın tek rakibi yine kendileri. Rekabet duygusunu hep canlı tutuyorlar."

 

Patent Nedir Yorum: Helal olsun.. Allah vatana millete faydalı kılsın… Eğitim ve Yönlendirmenin çok doğru yapılması gerekir aksi halde işlenmemiş bir elmastan farkları olmaz…

 

Güvenlik kodu
YenilePatent Canlı Destek

Eltutan Patent Anket Kopyası

Türkiye'de Marka Tescil Bilinci Seviyesi Nedir?
 
Eltutan Patentle “ Markanız Kontrol Altında ”