Denizli marka patent tescil

                                                                               ELTUTAN HUKUK & PATENT

                                                                                 “Markanız Emin Ellerde”

                                                                                        (541) 272 28 00

 

 

DENİZLİLİ müvekkillerimizin marka, logo, slogan, buluş ve fikirlerine tam ve doğru bir hukuksal koruma sağlamak için 1998 yılından bu yana çalışmaktayız.  Yüzlerce Denizli Markasını Tescilledik!

Marka, Slogan ve Logoların mülkiyet hakkının Türkiye’de alınması ve korunması için TürkPatent nezdinde marka tescili yaptırmak şarttır.

Yurtdışında da marka korunması alınmak isteniyorsa ilgili ülkelerde de tescil yapılmalıdır.

Eltutan Hukuk & Patent Ofisi Denizlili müvekkillerinin yurtiçi ve yurtdışı marka başvurularını bizzat hukukçu marka vekilleriyle gerçekleştirmektedir!

 

Marka tescil süreci yaklaşık 1 yıl sürer; bu süreçte birçok resmi yazışma ve işlem yapılması gerekir. Marka başvurusuna itiraz yapılması, ret kararı verilmesi hallerindeyse savunma ve itiraz dilekçelerinin hazırlanıp sunulması gerekir ve tescil süreci daha da uzayabilir.

Marka tescili akabinde de markanın benzer/taklit markalara karşı korunması için TürkPatent nezdinde benzerlik takibinin yapılması önemlidir.

 

Marka Tescili; Marka üzerinde mülkiyet hakkının kazanılmasıdır. Markanızın mülkiyetini almak için markanızı mutlaka tescil ettiriniz!

Slogan Tescili; Günümüzde sloganlar da en az marka kadar dikkat çekici olup önem arz etmektedir. Özgün sloganlarınızı tescil ettirerek koruyabilirsiniz.

Tasarım Tescili; Tüketiciler bir ürünü seçerken marka, kalite ve fiyattın yanında ayrıca ürünün dış görünüme de dikkat etmektedirler. Fark yaratan, estetik, özgün, maddi getirisi yüksek tasarımların korunması ve mülkiyet hakkı için tescil edilmesi gerekir.

Patent ve Faydalı Model Tescili; Araştırma geliştirme faaliyetleriniz sırasında bulduğunuz yenilikleri, Patent ve Faydalı Model tescili ile koruma altına alarak kendinize rakipsiz bir pazar oluşturabilirsiniz.

TÜRKPATENT Kararlarına İtiraz ve Dava; Marka ve Patent başvuruları hakkında nihai karar mercii olan TürkPatent’in ret, kısmen ret kararlarına karşı kurum nezdinde süresi içinde itiraz yapmak ve son nihai karara karşı dava açma imkanı vardır. Firmamız Hukukçu Kadrosuyla söz konu itiraz ve dava süreçlerini takip etmektedir…   

 

Büromuz;

-  Marka ve Patent vekilleri hukukçudur,

-  Marka tescil ön araştırması ücretsizdir,

-  Marka başvuruları en geç 2 saat içinde yapmaktayız,

-  Başvurular marka, patent mevzuatında uzman hukukçularca takip edilmektedir,

-  Markanız tescil olunca, istek ve anlaşma yapılmak kaydıyla taklit marka başvurularına karşı “Marka Takip” sistemimize dahil edilmektedir,

-  1998 yılından bu yana 10.000’in üzerinde başvuru yaparak kazandığımız bilgi birikimi ve pratik deneyimle hizmet vermekteyiz,

- “Hızlı ve Kaliteli Hizmeti, Uygun Fiyatla Sunmaktayız”.

 

Firmamız sadece bir yöre ve bölge çapında değil, tüm yurt çapına yayılmış müvekkillerine marka ve patent tescili ile hukuku alanında hizmet vermektedir. 

Bizimle çalışmayı tercih eden tüm Denizlili müvekkillerimize teşekkür ederiz …

Marka Tescili hakkında ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz …. (541) 272 28 00

 

 

Marka, Patent tescili ve hukuku hakkında daha detaylı bilgi almak için Av. Murat Eltutan’ın

Marka Olmaya Hazır mısınız? TESCİL ŞART!” eserini E-Kitap formatında indirmek için  İndirme Şifresi ( tescil )