Hakkımızda

Büromuz, 1998 yılında kurulmuş olup uzmanlık konusu olarak “Marka, Patent, Tasarım, Telif Tescili ve Danışmanlığı” alanlarında hizmet vermektedir. Büromuz, öncelikle koruyucu danışmanlık hizmeti sağlamaktadır, ihtilaf ve sorunları daha doğmadan tespit ederek önlemeyi amaçlamaktadır. Büromuz, TPE nezdinde 10.000’in üstünde tescil işlemi gerçekleştirerek iyi bir tecrübeye sahip olmuştur.

Avukat Murat Eltutan;

1996 yılında İstanbul Hukuk Fakültesini bitirmiş ve staj sonrası İstanbul Barosu’na kayıt olarak Avukat olarak çalışmaya başlamıştır. Akabinde 1998 yılında TürkPatent nezdinde marka ve patent vekilli olmuştur. Mahkemelerde ve İdari makamlarda bilirkişi ve arabulucu olarak görev almaktadır. Türkiye’nin önde gelen Üniversiteleri, KOBİ’leri (SMEs) ve Kamu Kurumlarına Marka, Patent, Telif Danışmanlığı ve Hukuku hizmeti sunmaktadır.

Avukat Emine Artar Eltutan;

1998 yılında Ankara Hukuk Fakültesini bitirmiş ve staj sonrası İstanbul Barosu’na kayıt olarak Avukat olarak çalışmaya başlamıştır. TürkPatent nezdinde Marka vekilidir. Mahkemelerde bilirkişi olarak görev almaktadır. Türkiye’nin önde gelen Üniversiteleri, KOBİ’leri (SMEs) ve Kamu Kurumlarına Marka ve Telif Danışmanlığı ve Hukuku hizmeti sunmaktadır. Büromuzun Uluslararası bölümünün başkanıdır, İngilizce bilmektedir.

Ekibimizde çalışan diğer Personel, sürekli olarak mesleki eğitime tabi olup Marka, Patent, Tasarım, Copyright alanlarında uzmanlaşmışlardır.

Tescil ve Danışmanlık faaliyetlerini “Eltutan Fikri Mülkiyet Hizmetleri Ltd. Şti.” bünyesinde sürdürmekteyiz.


Hukuk ve Danışmanlık Mesleğine Bakış Açımızı;

“Hukukçu ve Danışman, her konuyla ilgilenir” genel prensibi yerine,

“Hukukçu ve Danışman, her konuyla ilgilenir fakat belli alanlarda uzmanlaşmalıdır” şeklinde konumlandırılıp Marka, Patent, Tasarım, Telif danışmanlığı ve hukuku alanında uzmanlaştık.

Marka, Patent, Tasarım, Telif danışmanlığı ve hukuku alanında uzmanlığımızla, Sektörün “en iyisi” olmak için çalışmaktayız…

Neden Eltutan?

  • Eltutan, güvencesi ve kalite anlayışına sahip olmamız,
  • Ülkemizde ve Dünyamızda yaratıcı, etkin ve kaliteli tescil, danışmanlık hizmeti vermemiz,
  • Marka, Patent, Tasarım araştırma ve sorgulamada geniş veri tabanı,
  • Müşterilerine özel çözüm ve strateji geliştiren farklı yaklaşımları,
  • Haksız rekabete ve taklit üretime karşın geliştirdiği etkin çalışma yöntemleri,
  • Hukuk ve Tescil sürecinde bilgi birikimi, deneyim ve etkin katılım,
  • Uluslararası işbirliği ve örgütlenme,
  • Geniş hizmet ağı,
  • Memnuniyetini paylaştığımız binlerce referans,
  • Kaliteli ve hızlı hizmetin rekabetçi fiyatla sunumu…