Marka Tescil

Markanızı kullanırken hukuki açıdan zor durumuna düşmemek için markanızı mutlaka tescil ettiriniz. Markanızın, ticaret odası, vergi dairesinde kayıtlı olması marka tescili ve marka koruması sağlamamaktadır.

Hizmet ve malları rakiplerden ayıran marka ve logoların mülkiyet hakkının Türkiye’de alınması ve korunması için TürkPatent nezdinde marka tescili yaptırmak şarttır. Birden fazla ülke için korunma isteniyorsa uluslararası marka başvurusu yapılmalıdır.

TürkPatent nezdinde mal ve hizmetler 45 ana sınıfa ayrılmış olup tam ve doğru bir tescil ve koruma sağlamak için öncelikle tescil edilecek sınıfların doğru tespit edilmesi gerekir.

Sınıf tespitinden sonra markanın tescile müsait olup olmadığının tescile uygunluk ön araştırılması yapılır. Ön araştırma, marka başvurusunun tescili hakkında bir tahmin / değerlendirme olup nihai kararı TürkPatent vermektedir.

Marka tescili yaklaşık 1 yıl sürmekte olup bu süreç içersinde TürkPatent nezdinde marka işlemlerinin eksiksiz sürdürülmesi gerekir.

TürkPatent ile yapılacak yazışmalarda hata ve gecikme yapılmamalıdır aksi halde hak kaybı olur.

Büromuz;

- Marka tescil ön araştırmasını ücretsiz yapmaktadır,

- Marka başvurularını en geç 2 saat içinde yapmaktayız,

- Yetkili vekil firma olmamız nedeniyle başvurular e-imzayla online yapılmaktadır,

- Online başvuru yapmamız nedeniyle mesai ve tatil sınırlamasına tabii değiliz, yılın her günü, günün her saati başvuru yapabiliriz,

- Marka ve Patent vekillerimiz hukukçudur,

- Başvurular marka, patent mevzuatında uzman hukukçularca takip edilmektedir,

- Markanız tescil olunca, istek ve anlaşma yapılmak kaydıyla taklit marka başvurularına karşı “Marka Takip” sistemimize dahil edilmektedir,

- 1998 yılından bu yana 10.000’in üzerinde başvuru yapmanız sayesinde edindiğimiz bilgi birikimi ve pratik deneyimle hizmet vermekteyiz,

-  “Hızlı ve Kaliteli Hizmeti, Uygun Fiyatla Sunmaktayız”.

Markanızın Türkiye’de tescil durumu hakkında ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz …. +90 (212) 272 28 00