• slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1

Hakkımızda

Büromuz, 1998 yılında kurulmuş olup uzmanlık konusu olarak “Marka, Patent, Tasarım, Telif Tescili ve Danışmanlığı” alanlarında hizmet vermektedir.

Büromuz, öncelikle koruyucu danışmanlık hizmeti sağlamaktadır, ihtilaf ve sorunları daha doğmadan tespit ederek önlemeyi amaçlamaktadır.
DEVAMINI OKU

HİZMETLERİMİZ

MARKA TESCİL

Markanızı kullanırken hukuki açıdan zor durumuna düşmemek için markanızı mutlaka tescil ettiriniz. Markanızın, ticaret odası, vergi dairesinde kayıtlı olması marka tescili ve marka koruması sağlamamaktadır.

Hizmet ve malları rakiplerden ayıran marka ve logoların mülkiyet hakkının Türkiye’de alınması ve korunması için TürkPatent nezdinde marka tescili yaptırmak şarttır. Birden fazla ülke için korunma isteniyorsa uluslararası marka başvurusu yapılmalıdır.

TürkPatent nezdinde mal ve hizmetler 45 ana sınıfa ayrılmış olup tam ve doğru bir tescil ve koruma sağlamak için öncelikle tescil edilecek sınıfların doğru tespit edilmesi gerekir.

PATENT TESCİL

Araştırma geliştirme faaliyetleriniz sırasında bulduğunuz yenilikleri, Patent ve Faydalı Model tescili ile koruma altına alarak, 3. kişilerin kullanmasına engel olabilir, kendinize rakipsiz bir pazar oluşturabilir ya da yaptığınız teknik geliştirme sonucu aldığınız tescili lisans verip kazanç sağlayabilirsiniz.

İcat ve buluşların, üretim ve çalışma özelliklerini hukuken korumak, mülkiyet haklarına sahip olmak için tescil ettirmek gerekir. Tescilsiz buluşlar tam bir hukuksal koruma sağlamamaktadır.

Buluşu ilk önce üretmek, teknik çizimlerin bazı resmi kurumlara verilmesi hatta noterde tasdik edilmesi patent tescili değildir. Patent ve faydalı model tescilleri ancak TürkPatent nezdinde yapılmaktadır.

TASARIM TESCİL

Rekabetin kıyasıya yaşandığı günümüzde üreticiler, tüketici ihtiyaçlarına cevap veren, ergonomik ve estetik niteliğe sahip tasarımlar için çalışılmaktadır.

Tasarım, bugün şirketlerin rekabette üstün olmak için kullandıkları en önemli araçlardan biridir. Fark yaratan, estetik, özgün, maddi getirisi yüksek tasarımların korunması ve mülkiyet hakkı için öncelikle sahibi adına TürkPatent nezdinde tescil edilmesi gerekir.

Tüketiciler bir ürünü seçerken marka, kalite ve fiyattın yanında ayrıca ürünün dış görünüme de dikkat etmektedirler.
BİZİ TERCİH EDEN MARKALAR


Haberler & Duyurular